Google ADS

Policia franceze hedh gaz lotsjellës për të shpërndarë tifozët (Video)

18:49 | 15 Qershor 2016
Arbresh Info

Autoritetet franceze janë detyruar që të përdorin sërish gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën e tifozëve në Lille.

Tifozët anglezë dhe rusë vazhdojnë ende të shkaktojnë rrëmujë në rrugët e Francës, shkruan portali arbresh.info.

Deri tani 29 tifoz rusë janë dëbuar nga Franca pas përleshjeve të shkaktuara gjatë dhe pas ndeshjes së zhvilluar ndërmjet Rusisë dhe Anglisë që përfundoi me rezultat 1-1. Gjashtë tifoz anglezë janë dënuar me burg, dy tifozëve tjerë i është ndaluar udhëtimi në Francë për dy vite pas 35 personave të lënduar të shtunën në mbrëmje në Marsejë./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale