Pochettino: Mos e fajësoni Mbappe për humbjen ndaj Monakos

10:47 | 22 Shkurt 2021

Trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, këmbënguli se paraqitja e dobët e Kylian Mbappe nuk ishte i vetmi fajtor për humbjen e së dielës 2-0 kundër Monaco.

Monaco mposhti kampionët e Ligue 1 në një goditje në shpresat e tyre për titull ndërsa parizianët mbetën katër pikë prapa liderit Lille me 12 ndeshje të mbetura, shkruan Goal.

PSG tashmë ka humbur gjashtë ndeshje të Ligue 1 këtë sezon, numri i tyre më i keq në një fushatë të vetme që nga fillimi i epokës së Investimeve Sportive të Katarit (QSI) në 2011/12, dhe më e keqja e tyre që nga fushata 2010/11 (tetë).

Mbappe rrëmbeu titujt botërorë në mesjavë me hat-trikun e tij kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve, por Monaco bëri punë shtesë në minimizimin e ndikimit të tij në kryeqytetin francez, transmeton arbresh.info.

Pochettino, megjithatë, u hodh në mbrojtje të Mbappe – i cili vazhdon të jetë i lidhur me kampionët e LaLiga Real Madrid.

“Sot, nuk është vetëm Kylian por e gjithë skuadra që nuk ka qenë në nivelin”, tha Pochettino pas ndeshjes.

“Kjo nuk tregoi se çfarë duhet për të fituar. Por siç thashë, personi i parë përgjegjës është menaxheri dhe unë marr përgjegjësinë për të.

“Kur humbni, personi i parë përgjegjës është menaxheri dhe unë e marr plotësisht përgjegjësinë.”/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara