Plani i Realit për Mbappen

10:13 | 13 Janar 2021

Real Madridi e ka përgatitur planin për të transferuar yllin e Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe.

“AS” raporton se klubi nga Madridi synon që me shitjen e disa futbollistëve, të sigurojë rreth 150 milionë euro për të nënshkruar me francezin.

Sipas gazetës spanjolle, Reali i ka në listën e shitjes Gareth Balen, Iscon, Marcelon, Dani Ceballosin, Luka Joviqin dhe Brahim Diazin.

Mbappe ka kontratë me PSG-në deri në vitin 2022 dhe kohëve është raportuar se nuk ka pranuar ta vazhdojë atë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Shpërndaje në rrjete sociale