Pique këmbëngul se Barcelona tani është në garë për titull në La Liga

11:42 | 28 Shkurt 2021

Gerard Pique insistoi që gara e titullit në La Liga është ende e hapur

“Ka një garë për titull, patjetër. Ne kemi parë gjëra shumë më të këqija dhe ekipi, përkundër atyre dy ndeshjeve [kundër Sevilla dhe PSG], është një për të besuar këtë vit”, ka thënë fillimisht Pique.

“Sevilla, në shtëpi, nuk kishte një goditje në portë dhe as nuk krijoi raste të pastra”.

“Nuk është një situatë ideale, por unë jam i sigurt në ekipin. Gjithçka është në kokën tonë. Nëse e kthejmë atë të mërkurën [kundër Sevilla], sezoni ndryshon tërësisht”.

“Ne do të ishim në finalen e Copa del Rey dhe ne jemi ende gjallë në La Liga” tha Pique. /Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara