Pep Guardiola konfirmon largimin e Iheanachos nga Man City

08:45 | 20 Korrik 2017

Pep Guardiola ka konfirmuar se Kelechi Iheanacho është rrugës drejt largimit nga Manchester City.

Nigeriani është lënë jashtë turneut të gjigantit anglez në mënyrë për të finalizuar transferimin e tij prej 25 milionë funta te Leicester City këtë javë, transmeton portali arbresh.info.

“Kelechi është një lojtar i ri. Nuk është lehtë për të”, pranoi trajneri i Cityt.

“Ai ka nevojë të luaj në atë moshë dhe kjo është arsyeja pse ai dhe klubi ka vendosur për më të mirën që të largohet”

20-vjeçari ka shënuar 12 gola brenda 46 ndeshjeve në Premierë Ligë./arbresh.info

Kelechi Iheanacho
Kelechi Iheanacho

Lajmet më të lexuara