Paulo Tramezzani e merr drejtimin e ekipit italian?

11:44 | 11 Dhjetor 2017

Paulo Tramezzani mund të ulet së shpejti në pankinën e një ekipi italian të Serisë B. 

Bëhet fjalë për Salernitanën, për të cilën ka luajtur edhe Tomas Strakosha në të shkuarën.

Salernitana është duke kërkuar për trajner dhe orët e fundit ka dalë në skenë emri i Paulo Tramexanit, por një vendim përfundimtar ende nuk është marrë.

Tramezzani ka dhënë gatishmërinë e plotë për të marrë drejtimin e ekipit, por tashmë pret përgjigjen e Salernitanës, shkruan Panorama Sport.

Kujtojme që ky klub është në pronësi të presidentit të Lacios, Lolito, dhe një dorë në emërimin e italianit mund të ketë edhe Igli Tare.

Drejtori sportiv i Lacios është krahu i djathtë i Lolitos dhe si duket e ka këshilluar presidentin për të zgjedhur pikërisht Tramexanin për stolin.

Tramexani tashmë ka në dorë të provojë vetën në Itali, për të patur mundësi më vonë për të qenë pjesë e stafit të Lacios apo edhe të kombëtares italiane. /Panorama Sport

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara