“Old Trafford” spërkatet me përbërës nga hudhrat para ndeshjes me Liverpoolin

22:40 | 23 Shkurt 2019

Manchester United kanë spërkatur barin e fushës së tyre me hudhër dhe kjo sic duket nuk ka të bëjë me diçka të tillë si frikësimi i skuadrës kundërshtare.

Stafi i klubit ishte i zënë të premtën duke mbuluar fushën e tyre me spërkatje të hudhrave para se të zhvillojnë kryendeshjën e javës ndaj Liverpoolit, transmeton IndeksOnline.

Por ka një arsye shumë të mirë, pavarësisht aromës së keqe që trullos Old Trafford-in.

Hudhra largon parazitët nga dëmtimi i barit dhe teknika është përdorur edhe më herët nga një mori klubesh të Premier League.

Një ekspert i tha The Sun në vitin 2016: “Hudhra është efektive në largimin e parazitëve, por erëzat në stadium kur përdoret mund të duket si një kuzhinë italiane”.

Why do Man Utd use garlic on the pitch?

They’ve had a stinker! ?Manchester United have been spraying garlic on the Old Trafford pitch ahead of their huge clash with Liverpool FC on Sunday.Why do Manchester United use garlic on the Old Trafford pitch? skysports.tv/cY8BMc

Publiée par Sky Sports sur Vendredi 22 février 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara