Ofendoi ish portierin e Liverpoolit dhe gruan e tij, gazetari suspendohet

13:13 | 27 Dhjetor 2020

Komentatori i njohur gjerman Jerg Dalman u pezullua nga puna në “Sky Germany” për shkak të komenteve të papërshtatshme në llogarinë e portierit të Liverpool Loris Karius dhe gruas së tij Sofia Tomala.

Gjatë ndeshjes në të cilën Carius, si një lojtar huazimi i Liverpoolit pësoi tre gola në 36 minuta në humbjen e Union Berlinit kundër Paderborn në Kupën e Gjermanisë, ai tha:

“Tani në Berlin ai mund të ulet vetëm në stol.

Ai është me fat që mund të përqafohet me Sofia Tomalin e tij në shtëpi, por unë gjithashtu do të ulesha në stol nëse do të mund ta përqafoja Sofjen para se të shkoja në shtrat” shkroi Dalman në rrjetet sociale pak para fundit të ndeshjes.

Media ku ai punonte reagoi menjëherë dhe për shkak të komentit seksist, pasoi një pezullim nga puna.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale