Notat e lojtarëve: Juventus 1-0 Milan

23:20 | 10 Nëntor 2019

Juventusi ka arritur me shumë vështirësi ta mposhtë Milanin me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 12-të në Serie A.

Golin e vetëm në këtë takim e ka shënuar Paulo Dybala në minutën e 77-të nga një asistim i Gonzalo Higuainit.

Zonja e Vjetër ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.25, derisa Milani u vlerësua me 6.41.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë derbi ishte portieri i torinezëve, Wojciech Szczesny, që mori notën 8.9 shkaku i disa pritjeve të njëpasnjëshme.

Në anën tjetër, Giacomo Bonaventura, Rafael Leao dhe Leo Duarte, dështuan në këtë takim, gjersa u vlerësuan me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Lajmet më të lexuara