Nga një gol për secilën skuadër, Inter dhe Juve shkojnë në pushim me shifra identike

21:54 | 12 Janar 2022

Ka përfunduar me rezultat të barabartë pjesa e parë e ndeshjes së Superkupës së Italisë ndërmjet Interit dhe Juventusit (1-1) që u zhvillua në Giuseppe Meazza.

Ishte një gjysmë e parë dinamike, në të cilën u realizuan dy gola – nga një për secilën skuadër.

Ishin mysafirët ata që realizuan të parët përmes Weston McKennie (25’), i cili realizoi me kokë pas një harkimi të mirë nga Alvaro Morata.

Lexo edhe:

McKennie shkund rrjetën e Interit, “Zonja e Vjetër” në epërsi

Vendasit e barazuan rezultatin përmes Lautaro Martinez nga penalltia (35’), pas një ndërhyrje të gabuar të Mattia De Sciglio në Edin Dzeko.

Lexo edhe:

Lautaro barazon rezultatin ndaj “Zonjës se Vjetër”

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara