Nesër do të luhet ndeshja e parë në kompeticionin “Euro 2020′

12:03 | 10 Qershor 2021

Njëra ndër kompeticionet më të famshme në futboll do të fillojë nesër në ora 21:00.

Ndeshja e parë në këtë kompeticioni do të jetë mbes Turqisë dhe Italisë, e cila do të luhet në ora 21:00.

Në grupin A bëjnë pjesë: Turqia, Zvicra, Italia dhe Uellsi.

Dy përfaqësuesit më herët janë takuar në 3 ndeshje ku në dy ndeshje rezultati ka qenë 1-1, kurse në tjetrën Italia ka fituar me rezultat 2-1.

Ndeshja do të luhet në “Stadio Olipmico” në Romë të Italisë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara