Ndeshja e parë në Euro 2020 Turqi-Itali

09:12 | 11 Qershor 2021

Sot (e premte) rrokulliset për herë të parë topi në ndeshjen hapëse të Euro 2020 mes Turqisë dhe Italisë.

Turqia dhe Italia janë pjesë e grupit A, ndërsa takimi pritet të fillojë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në Stadio Olimpico.

Tjetër ndeshje nuk ka në orar për ditën e sotme dhe e gjitha vëmendja do të jetë mes dy kombëtareve të njohura të futbollit.

Në Euro 2008 Turqia mundi Zvicrën, të shohim nëse do të mund sot Italinë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara