Mustafi dhe Xhaka reagojnë me plot gëzim në rrjetet sociale pas fitores ndaj Tottenhamit

18:55 | 18 Nëntor 2017

Arsenali fitoi ndaj Tottenhamit me rezultat 0-2 në Ligën Premier.

Golat u shënuan nga Shkodran Mustafi dhe Alexis Sanchez.

Por, paraqitje të mirë në këtë takim bëri edhe Granit Xhaka, i cili luajti në mënyrë fantastike ashtu si Mustafi gjatë gjithë takimit.

“Çfarë ndeshje dhe rezultat i mrekullueshëm – me mire se kaq nuk mund të shkojë, punë e mirë nga të gjithë sidomos nga tifozët tanë fantastik”, ka shkruar Xhaka pas ndeshjes në Instagram.

“Londra Veriore është e kuqe. Paraqitje e mrekullueshme nga të gjithë ne. Mendoj se kjo është ajo që të gjithë e quajmë një rikthim të suksesshëm”, shkroi Mustafi.

 

Ndeshja e ardhshme e Topcinjëve është ndaj Burnleyt dhe natyrisht që dyshja shqiptare pritet të luajnë nga minuta e parë.

Ky ishte goli i tretë i Mustafit me fanellën e Arsenalit.

Lajmet më të lexuara