McGregor ngacmon Poirierin edhe një herë përpara ndeshjes në UFC 264, ia poston një fotografi të gruas

15:31 | 7 Korrik 2021

Luftëtari irlandez, Conor McGregor vazhdon të luajë lojëra fjalës dhe mendsh përpara përplasjes së tij kundër Dustin Poirier në UFC 264.

McGregor ka postuar një fotografi të një mesazhi të drejtpërdrejtë në Instagram nga gruaja e Poirier, Jolie, përpara takimit të tyre të tretë brenda oktagonit këtë fundjavë, ndërsa ai përpiqet të mposht amerikanin.

Të dy luftëtarët do të ndeshen edhe një herë në Nevada të Las Vegas, dhe është e qartë që irlandezi i ka të gjitha hilet në mëngë për t’u shqetësuar dhe për të mposhtur mendjen e Poirier, e ngjashme me atë që bëri para luftës së tyre në vitin 2014.

Dyshja kanë luftuar ndaj njëri-tjetrit dy herë më parë në karrierën e tyre në UFC, me McGregor duke fituar me nokaut në raundin e parë në vitin 2014 dhe Poirier duke mposhtur irlandezin në luftën e tyre të fundit në Abu Dhabi më parë këtë vit.

Amerikani fitoi përplasjen e dytë përmes një nokauti teknik në raundin e dytë.

Lufta e tretë midis të dyve është një nga luftimet më të parashikuara në historinë e UFC, një që nga tifozët nuk pëlqehet aspak.

Megjithatë, McGregor ka vazhduar me lojën e tij të ndytë të fjalëve dhe mendjes, duke postuar në rrjetet sociale një foto të një kërkese për mesazh direkt në Instagram nga e dashura e Dustin Poirier, Jolie.

Postimi ka marrë kritika të mëdha nga publiku, pasi disa shprehën zhgënjimin e tyre për këtë çështje. Disa i kanë krahasuar taktikat e tij me Jake Paul.

Nuk është hera e parë që McGregor përdor këtë stil të strategjive, pasi në të kaluarën njësoj kishte vepruar edhe me Khabib Nurmagomedov. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale