Mbyllet pa fitues derbi mes Liverpulit dhe Chelseas

16:00 | 21 Janar 2023

Ka përfunduar pa fitues derbi i javës së 21-të të Premier Ligës angleze mes Liverpolit dhe Chelseas.

Rezultati prfundimtar ishte i barabartë 0-0.

Gjatë 90 minutave u zhvilluar një ndeshje e barabartë mes të dyja skuadrave.

Vlen të përmendet se Chelsea arriti të shënonte qysh në minutën e 3-të me Kai Havertz, por goli u anulua pas rishikimit të VAR-it.

Liverpoli dhe Chelsea po kalojnë në krizë rezultatesh në kohët e fundit dhe aktualisht kanë nga 29 pikë, duke u renditur në pozitat tetë dhe nëntë.

Shpërndaje në rrjete sociale