Marchisio do bartë këtë numër në fanellën e Zenit St Petersburg

08:40 | 4 Shtator 2018

Mesfushori italian, Claudio Marchisio, është bërë me klub të ri, pas qëndrimit 25 vjeçar tek Juventusi.

Marchisios nuk iu ofrua një kontratë e re nga gjiganti italian, dhe kështu ai vendosi që karrierën ta vazhdojë jashtë futbollit italian, përcjell arbresh.info.

Marchisio është futbollist i ri i Zenit St Petersburg.

Mesfushori italian është transferuar te klubi i njohur rus si futbollist i lirë pas shkëputjes së kontratës  në Juventus.

Por, klubi rus po ashtu ka bërë të ditur se Marchisio do ta bartë fanellën e famshme me numrin 10 te skuadra e tij e re. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara