Mancini mund të largohet nga Zeniti

10:19 | 30 Gusht 2017

Roberto Mancini thuhet se do të jap dorëheqje nga Zenit St Petersburg, vetëm dy muaj pasi mori detyrën.

Bazuar në ‘Corriere dello Sport’, Mancini është “në krizë” me Zenitin, transmeton portali arbresh.info. Gazeta shpjegon të ketë ndodhur kjo sepse klubi ka dështuar për të nënshkruar me mbrojtësin e Valencias, Aymen Abdennour, i cili iu bashkua Olympique Marseilles.

Ish trajneri i Interit dhe Manchester Cityt thuhet se është duke menduar dorëheqjen nga klubi.

Zeniti është në krye të Premierë Ligës së Rusisë pas tetë ndeshjeve dhe asnjë humbje./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara