Malcom: Tifozët e Barcelonës e duan rikthimin tim

20:29 | 24 Nëntor 2019

Malcom ka zbuluar se tifozët e Barcelonës e kanë pyetur atë për t’u rikthyer sërish në Camp Nou.

Sulmuesi brazilian u transferua në verën që shkoi te Zenit Saint Petersburg nga Blaugranasit, pasi nuk arriti ta gjente vetën në La Liga.

Malcom ka zbuluar se tifozët e Barcelonës e kanë pyetur atë për t’u rikthyer sërish në Camp Nou.

Sulmuesi brazilian u transferua në verën që shkoi te Zenit Saint Petersburg nga Blaugranasit, pasi nuk arriti ta gjente vetën në La Liga.

Malcom ka zbuluar se tifozët e skuadrës katalunase i kanë dërguar mesazh për ta pyetur atë rreth një rikthimi të mundshëm.

“Mund të them se kam pranuar mesazh për rikthimin tim te Barcelona”, ka thënë braziliani për RMC Sport.

“Çdo herë kur më është dhënë mundësia nga trajneri, e kam bërë punën mirë. Kjo është se përse tifozët e Barcelonës me duan”.

“Nuk pendohem  që jam larguar nga atje. Jam i ri dhe dua të luaj në çdo vend, pasi e dua futbollin”, ka shtuar më tej Malcom.

Sulmuesi u largua nga Barcelona pasi nuk arriti të tregonte vetën në Camp Nou dhe Ernesto Valverde e lejoi atë të largohej. /Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara