Luis Suarez jashtë skuadër së Uruguait

17:20 | 21 Tetor 2017

Suarez është lënë jashtë skuadër së Uruguait për tu rikuperuar nga lëndimi në gju.

Uruguai ka lënë sulmuesin Luis Suarez jashtë skuadrës së tyre për miqësoret në muajin nëntor kundër Polonisë dhe Australisë për t’i dhënë kohë atij që të rikuperohet nga lëndimi në gju, transmeton portali arbresh.info.

Sulmuesi i Barcelonës u lëndua në muajin gusht kundër Real Madridit në Superkupë, por që nga atëherë ka luajtur duke i ndihmuar klubit dhe vendit të tij.

Përmes një deklarate të publikuar, Federata e Futbollit të Uruguait ka konfirmuar se ka pranuar propozimin e Barcelonës që Luis Suarez t’i nënshtrohet një trajtimi mjekësor për një javë nga 11 nëntori./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara