Google ADS

Luan Krasniqi, me telegram ngushëllimi për familjen e Franz Beckenbauer

18:24 | 8 Janar 2024
D.H

Ish-legjenda e futbollit gjerman Franz Beckenbauer, ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare, ka njoftuar familja e tij.

Pas marrjes së lajmit, me një telegram ngushëllimi ka dal, ish boksieri shqiptar me nënshtetësi gjermane, Luan Krasniqi, shkruan Arbresh.info.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook ai ka shprehur ngushllime për familjen e Beckenbauer.

“Çfarë lajmi i hidhur: Franz Beckenbauer ka vdekur. Ai ishte një nga atletët më të mëdhenj gjermanë të të gjitha kohërave – por mbi të gjitha ishte një person shumë i mirë, simpatik dhe me këmbë në tokë. I shpreh ngushëllimet e mia familjes së tij!”, ka shkruar Krasniqi në rrjetin social Facebook./Arbresh.info/