Lojtari i Arsenalit largohet për transferim te rivali në Premierë Ligë

23:26 | 7 Gusht 2018

Mbrojtësi i Arsenalit, Calum Chambers i është bashkuar skuadrës së re në Premierë Ligë, Fulhamit, për një sezon në formë huazimi.

23-vjeçari, i cili është produkt i akademisë së Southamptonit, u transferua në Emirates në vitin 2014 dhe ka bërë tri paraqitje te Anglia gjatë atij sezoni, transmeton portali arbresh.info.

Ai shpenzoi si një i huazuar sezonin 2016/17 te Middlesbroughi para se të rikthej te Arsenali herën e fundit duke bërë 12 paraqitje në Premierë Ligë gjatë fazave të fundit të transferimit Arsene Wenger në detyrë.

“Jam vërtetë i ngazëllyer. E kam shikuar shumë Fulhamin sezonin e kaluar, më pëlqejnë me të vërtetë me mënyrën se si ata luajnë futboll”, ka thënë Chambers për faqen zyrtare të klubit.

“Këtu është një trajner i mirë dhe një klub i mrekullueshëm, prandaj unë jam me të vërtetë i ngazëllyer para fillimit të sezonit”

Chambers është përforcimi i fundit defanziv për skuadrën e sapo promovuar në Premierë Ligë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara