Loftus-Cheek mund të jetë opsioni i transferimit për Juventusin

10:10 | 13 Janar 2022

Ruben Loftus-Cheek i Chelseat është një nga objektivat e Juventusit, nëse Arthur largohet mes interesimit nga Arsenali.

Gianluca di Marzio ka raportuar se Juventusi aktualisht nuk është i prirur ta lërë Arthurin të largohet për në Arsenal pa nënshkruar me një tjetër mesfushor këtë muaj.

Nëse ata lejojnë që Arthur të lejohet të largohet këtë muaj, Bainconerët do të shikojnë Loftus-Cheek si një zëvendësues të mundshëm. Një lëvizje për Bruno Guimaraes do të jetë shumë i vështirë për shkak të çmimit të lartë të kërkuar që Lyon i ka vendosur.

Renato Sanches është gjithashtu një opsion, por edhe ai është i shtrenjtë. Për sulmin, Memphis Depay dhe Sardar Azmoun janë në krye të listës së ngushtë, por Mauro Icardi dhe Maxi Gomez janë gjithashtu opsione./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara