Lista e portierëve për formacionin e vitit, mungon emri i portierit të njohur

13:48 | 10 Shtator 2018

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA, e ka publikuar listën e portierëve më të mirë për formacionin e vitit.

Në këtë listë mungon emri i portierit shqiptar, Thomas Strakosha, i cili zhivlloi një super sezon me Lazion vitin e kaluar, e po ashtu në këtë listë mungon edhe emri i portierit danez, Kasper Schmeicel, i cili zhvilloi një botëror fenomenal me kombëtaren daneze.

Befasisht, mungojnë edhe dy portierët brazilian, Allison Becker dhe Ederson.

Gianluigi Buffon, Thibaut Courtois, David De Gea, Keylor Navas, Marc-André ter Stegen kanë hyrë në listën e ngushtë.

Lista: Gianluigi Buffon, Thibaut Courtois, David De Gea, Keylor Navas, Marc-André ter Stegen. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale