Lille do të transferoj Edon Zhegrovën si zëvendësues të Jonathan Ikone

17:00 | 14 Janar 2022

Sipas raportimeve të “L’Equipe”, Lille është gati të përfundojë nënshkrimin e Edon Zhegrovës nga Basel.

Zhegrova pritet të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me kampionët në fuqi të Francës.

22-vjeçari do të bashkohet si zëvendësues i Jonathan Ikone, i cili është transferuar te skuadra italiane, Fiorentina në fillim të këtij muaji.

Ish-lojtari i Genk kishte dy vjet të mbetura në kontratën e tij me klubin zviceran dhe Lille ka paguar një tarifë prej 7 milionë euro për mesfushorin e krahut të djathtë, i cili ka 4 gola dhe 6 asistime këtë sezon.

Shtypi zviceran kishte raportuar gjithashtu se ai ishte nën radarin edhe të skuadrës tjetër franceze, Olympique Lyon./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara