Lazio vihet pas yllit të Inter-it

17:44 | 13 Gusht 2020

Lazio është i interesuar për mesfushorin e Inter-it, Roberto Gagliardini.

Sipas Corriere della Sera, trajneri Simone Izaghi është admirues i ish yllit të Atalanta-s, i cili është i lidhur me largimin nga “San Siro” pas tri vite e gjysmë, transmeton portali arbresh.info.

Lazio thuhet se do bëjë ndonjë ofertë për 26-vjeçarin, i cili edicionin e kaluar ka bërë 24 paraqitje këtë sezon.

Gagliardini u transferua te Inter-i në janarin e vitit 2017 për 20.5 milionë euro.

Sidoqoftë, vlera e tij është zbritur në këto vite dhe ai mund të shitet për 15 milionë euro./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara