Lajm i hidhur për Pelen, kanceri po vazhdon t’i përhapet

16:48 | 21 Janar 2022

Lajme të këqija vijnë për Pele.

Sipas informacioneve të ESPN, ish-yllit brazilian tanimë 81-vjeçar  i është përhapur kanceri.

I sëmurë prej disa vitesh, ‘O Rei’ bëri një udhëtim të ri vajtje-ardhje në spital këtë javë për t’iu nënshtruar trajtimit për sëmundjen.

Pasi iu nënshtrua seancave të reja të kimioterapisë, ai më në fund u kthye në shtëpi këtë të enjte.

Megjithatë, ish-futbollisti legjendar, i cili ka tre Botërorë, mund të jetë shumë shpejt objekt i një trajtimi shtesë mjekësor.

Sipas informacioneve që vijnë nga Brazili, Pele ka parë përkeqësim të shëndetit të tij në muajt e fundit.

I trajtuar fillimisht për një tumor të zorrës së trashë të identifikuar në shtator 2021 , ish-sulmuesi i Santos dhe Brazilit tani do të vuante nga kanceri i përhapur.

I shtruar sërish në spital për 48 orë ditët e fundit, Pele tani do të vuante nga disa tumore të ndryshme, një në zorrë, një tjetër në mëlçi dhe fillimi i një të treti në mushkëri.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara