Kosovë – Ukrainë, Martin Atkinson është gjyqtar

23:54 | 1 Tetor 2017

Të premten (6 tetor) në “Loro Boriçi” të Shkodrës, Kosova pret Ukrainën në kuadër të kualifikimeve për botërorin Russia 2018, njofton futbollikosovar.com.

Gjyqtarët që do t’a drejtojnë këtë takim janë anglezë:

Craig Pawson – gjyqtar kryesor

Lee Betts – asistent i parë

Ian Hussin – asistent i dytë

Gjyqtar i katërt do të jetë Martin Atkinson, i njohur për publikun pasi që kishte drejtuar një nga ndeshjet më të tensionuara, atë në mes Serbisë dhe Shqipërisë më 14 tetor të vitit 2014.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara