Klubi i madh portugez në negociata me Donis Avdijaj

11:59 | 26 Maj 2020

Talenti kosovar Donis Avdijaj, është i lidhur me kalimin në kampionatin portugez të skuadra e Braga-s.

Sulmuesit i skadon kontrata me Hearts me 30 qershor dhe thuhet se nuk do e rinovojë, derisa negociatat me Braga kanë nisur, transmeton portali arbresh.info.

Braga është duke kërkuar disa lojtarë e ndër ta edhe Avdijaj, për të cilin shpresojnë se do gjejë formën e duhur.

Braga momentalisht renditët në pozitën e tretë në tabelë, ndërsa sezoni do rifillojë me 3 qershor.

Avdijaj këtë sezon për Hearts ka bërë 17 paraqitje dhe ka kontribuar me një gol dhe një asistim./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara