Google ADS

Klubi gjerman pas Loris Karius

13:30 | 2 Prill 2020

Hertha Berlin është duke u interesuar për portierin e Liverpool, Loris Karius.

Karius është huazim te Besiktas, por në fund të sezonit do rikthehet në “Anfield”, transmeton portali arbresh.info.

Sipas Bild, Hertha dëshiron të transferojë Karius dhe bisedimet tashmë kanë filluar.

Hertha planifikon ta transferojë gjermanin me mundësi blerje në fund të sezonit.

Te klubi gjerman, Karius do garojë me Rune Jarstein për pozitën në formacionin e parë, pasi Thomas Kraft pritet të largohet./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale