Këto ndeshje do të zhvillohen sot në kuadër të kualifikimeve  për “Qatar 2022”

08:51 | 2 Shtator 2021

Sot do të zhvillohen ndeshje mjaftë interesante në kuadër të kualifikimeve për Kampionati Botëror.

Ndeshja e parë e cila do të zhvillohet sot është mes Kosovës dhe Gjeorgjisë e cila do të fillojë nga ora 18:00.

Kosova do të kërkojë fitoren e parë në kualifikimet për Kupën E Botës.

Kurse  në ora 20:45 do të përballet Shqipëria kundër Polonisë  e cila do të jetë një përballje mjaftë e vështirë.

Ndërsa ndeshja tjetër e cila është interesante, është mes Suedisë dhe Spanjës dhe Anglisë dhe Hungarisë, ndërsa Gjermania do të përballët kundër Lihtenshtajnit.

Kurse Kampionati Evropian, Italia, do të përballët kundër Bullgarisë. / arbresh.info/

Tabela e plotë:

Lajmet më të lexuara