Kështu e drejtuan ndeshjen Francë – Luksemburg gjyqtarët nga Kosova

18:47 | 12 Shtator 2018

Gjyqtarët kosovarë, Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj dhe Visar Kastrati kanë pasur një tjetër performancë të mirë në arenën ndërkombëtare.

Katërshja kosovare ka gjykuar duelin kualifikues të Kombëtarëve U-21 ndërmjet Francës dhe Luksemburgut, të cilën e kanë fituar francezët 2:0.

“Një tjetër eksperiencë e jashtë zakonshme ishte për mua dhe kolegët e mi në ndeshjën Francë – Luxembourg U21.

Një falenderim të posaqëm për kolegun Fatlum Berisha për profesionalizmin e treguar dhe gjithë atyre që po na mbështesin në këtë rrugëtim”, shkruan Genc Nuza në rrjetin social Facebook.

Ndërkohë, kjo është ndeshja e dytë ndërkombëtare me radhë për Nuzën, i cili nuk ka treguar asnjë karton.Kësisoj, gjyqtarët kosovarë vazhdojnë të lënë përshtypje nëpër Evropë.

Të ngjashme