Google ADS

KB Peja transferon edhe një të huaj në radhët e klubit

15:57 | 19 Janar 2022

KB Peja ka zyrtarizuar transferimin edhe të një të huaji tjetër.

Klubi pejan ka arritur marrëveshje me pllejmejkerin, Tjader Fernandez.

Fernandez është reprezentues i Puerto Ricos dhe është i gjatë në 1.78 cm.

27-vjeçari ka një përvojë në ligat e rëndësishme të Amerikës Latine dhe pritet të jetë ndihmesë e madhe për ekipin pejan, pas lëndimit të Erdem Ilter, i cili pritet të mungojë së paku 3 javë.

Shpërndaje në rrjete sociale