“Kai Havertz është lojtar për Real Madrid-in”

15:22 | 9 Korrik 2020

Ish sulmuesi gjerman, Oliver Bierhoff, beson se ylli i Bayer Leverkusen, Kai Havertz duhet të transferohet te Real Madrid.

Havertz ka shkëlqyer këto dy sezone në Bundesligë, derisa ka kërkuar nga klubi largimin dhe kjo ka bërë të alarmohen top skuadrat evropiane, transmeton portali arbresh.info.

Bierhoff beson se gjermani duhet të luaj për Real Madrid-in, ngase i përmbush të gjitha kushtet.

“Është lojtar për Real Madrid-in. Është lojtar i ri, që ka gjithçka, talent i mirë, teknikë, fizikë të mirë. Është i kompletuar dhe do jetë i rëndësishëm për ne”, theksoi ai.

Thuhet se garën për Havertz është duke e prirë Chelsea, kurse Bayern Munich e ka bërë me dije se nuk ka para për ta blerë këtë verë./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara