Juventus po përballet me Romën për mbrojtësin e Ajaxit

11:04 | 24 Janar 2022

Noussair Mazraoui do të largohet nga Ajax si lojtar i lirë në fund të këtij sezoni dhe ai mund të përfundojë në Serie A.

Marokeni ka qenë një anëtar i rëndësishëm i ekipi të parë të gjigandëve holandez në vitet e fundit dhe ai mbetet një nga mbrotjësit e djathtë më të mirë në Holandeë.

Ndërsa ai i afrohet fundit të marrëveshjes së tij aktuale në Amsterdal, ai me shuëm gjasë do të largohet nga klubi sesa të nënshkruajë një kontratë të re.

Kjo ka bërë që disa klube anembanë kontinentit t’i kushtojnë vëmendje transferimit të tij.

Calciomercato” thotë se është pothuajse e sigurt se ai do të largohej nga Ajax si lojtar i lirë dhe Juve dëshiron ta shtojë atë në skuadrën e Max Allegrit.

Megjithatë, Bianconerët nuk janë klubi i vetëm që kërkon ta nënshkruajë atë me raportin që pretendon se ai gjithashtu ka interes nga AS Roma.

Roma është bërë shumë ambicioze në këtë afat kalimtar, pas kërkesave të trajnerit të tyre, Jose Mourinho.

Ata do të mbështesnin trajnerin portugez me lojtarët që ai dëshiron dhe kjo mund t’i bënte ata të luftojnë fort për të mposhtur Juven ndaj Mazraoui./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale