Google ADS

Juventus me super-transferim nga Arsenali (FOTO)

17:15 | 14 Gusht 2017
Arbresh.info

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere, po kërkohet nga Juventusi.

Tuttomercatoweb me burime nga Anglia, ka mësuar se ‘Zonja e Vjetër’ po interesohet për mesfushorin e Arsenalit.

25 vjeçari edicionin e kaluar kërkohej nga Roma dhe Milan, por në fund ishte huazuar në Premierligë te Bournemouth.

Wilshere ka edhe një vit kontratë me Arsenalin, dhe kjo mund të bëjë që një marrëveshje me Juventusin të arrihet lehtë.

wils