Google ADS

Januzaj pëlqen të qëndrojë në sulm

16:37 | 9 Mars 2015
Arbresh.info

Kosovari Adnan Januzajn një intervistë për faqen zyrtare të skuadërs së tij, Manchester United, Adnan Januzaj ka folur për stilin e tij të lojës, derisa  ka pohuar se pëlqen të qëndrojë në sulm.

“Jam driblues dhe më pëlqen t’i kaloj njerëzit, kjo është loja ime, të përballem me lojtarë tjerë dhe t’i bëjë gjërat të ndodhin”, ka deklaruar mesfushori kosovar.

“Nganjëherë është e vështirë. Nganjëherë mund të keni një ditë të keqe por duhet të insistoni”.

“Unë besoj shumë dhe nëse njëherë më ndalin me ndërhyrje, do të provoj prapë dhe prapë derisa t’i kaloj”, ka shtuar Januzaj.

Ai është shprehur se ka dëshirë që të fitojë trofe me United dhe sipas tij, FA Cup është një mundësi e mirë.

Shpërndaje në rrjete sociale