Inzaghi lavdëron Juventusin, por thotë se Interi e meritonte të fitonte Superkupën

11:01 | 13 Janar 2022

Trajneri i Interit, Simeone Inzaghi ka vlerësuar performancën e Juventusit në ndeshjen e tyre të Superkupës kundër skuadrës së tij mbrëmë, por insiston se fitorja e tyre ishte plotësisht e merituar.

Nerazzurrët rrëmbeu trofeun vetëm pak sekonda për të luajtur në kohën shtesë pasi Alexis Sanchez u hodh pas një gabimi të Alex Sandro për të shënuar golin e fitores në minutën e fundit të ndeshjes.

Juve fillimisht kishte marrë epërsinë përmes Weston McKennie, por Lautaro Martinez i ktheu ata.

Që atëherë, të dy klubet luftuan për të arritur deri te goli i Sanchez, kur dukej pothuajse e sigurt se ndeshja do të shkonte drejt penalltive.

Inzaghi ishte i kënaqur që kishte mposhtur Juven në një tjetër finale dhe pranon se Bianconerët ishin një kundërshtar i fortë.

“Ne u përballëm me një ekip të fortë që luante si Juve. Ata nuk krijuan shumë raste, pasi ne bëmë mirë, por fitorja ishte e merituar kundër një kundërshtari të madh”, tha Inzaghiu për Sport Mediaset./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara