Google ADS

Inter Miami kërkon ta ribashkoj Messin e Ramosin

21:19 | 3 Korrik 2023
Orgesa Haziri

Inter Miami po vazhdon të dominoj transferimet të MLS-së, teksa janë të lidhur me një transferim të Sergio Ramosit.

Ish-mbrojtësi i Real Madrid dhe PSG është aktualisht pa kontratë.

Ai mund të ndjekë të njëjtat hapa të Lionel Messit dhe Sergio Busquets në Inter Miami .

Sport raporton se Ramos dhe Jordi Alba janë në prag të nënshkrimit me klubin MLS.

Ndërsa Alba ishte gati të largohej nga Barcelona, ​​Ramos dëshironte të vazhdonte me PSG-në.

Megjithatë, klubi donte të fillonte një fazë të re, duke e lënë spanjollin pa kontratë.

Tani, kjo e lë Ramos me opsione si Sevilla ose, sigurisht, Inter Miami.

Ramos nuk ka vetëm një lidhje me Lionel Messin që nga ditët e tyre në PSG. Përveç shumë ndeshjeve kundër njëri-tjetrit në El Clasico, Ramos u bashkua me Alba dhe Busquets shpesh me kombëtaren spanjolle.

Ata të tre ishin startues për më shumë se një dekadë.

Të tre fituan Euro 2012, dhe Busquets dhe Ramos të dy filluan në finalen e Kupës së Botës 2010 që fitoi Spanja.

Ramos ka një lidhje edhe me David Beckham, një nga pronarët e Inter Miami, i cili me siguri po luan një rol në joshjen e Ramos.

Të dy kaluan dy sezone së bashku në Real Madrid./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale