Hidhet shorti për gjysmëfinalet në Carabao Cup

23:50 | 19 Dhjetor 2018

Shorti për ndeshjet gjysmëfinale në Carabao Cup është hedhur menjëherë pas përfundimit të ndeshjeve mbrëmjen e sotme (e mërkurë).

Chelsea eliminoi skuadrën e AFC Bournemouthit me një fitore minimale 1 me 0 të siguruar falë golit nga Eden Hazard që ishte heroi i tyre pavarësisht se u inkuadrua vonë në fushë, shkruan portali arbresh.info.

Nga ana tjetër, Tottenham Hotspuri eliminoi Arsenalin me rezultat befasues 2 me 0 në Emirates.

Manchester City dhe Burton Alibion janë dy skuadrat e tjera që kanë vazhduar kalimin në këtë fazë pas fitoreve mbrëmjen e kaluar.

Aro Murici, portieri i Përfaqësues së Kosovës, ishte heroi i “Qytetarëve” duke bërë dy pritje vitale për skuadrën e Pep Guardiolas që i siguroi vazhdimin tutje./arbresh.info/

Rezultati i shortit mbrëmjen e sotme:

  • Tottenham vs Chelsea
  • Manchester City  vs Burton Albion