Genc Nuza do ta drejtoj ndeshjen e Ligës së Kampionëve për të rinj

16:32 | 4 Nëntor 2019

Genc Nuza ka marrë një lajm fantastik nga UEFA.

Gjyqtarit kosovar i është dhënë përgjegjësia që ta ndajë drejtësinë në takimin që Stade Rennais do ta zhvillojë ndaj Maccabi Petah Tikva.

Nuza me vete do të ketë edhe dyshen tjetër nga vendi ynë, Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, derisa në stafin e tyre do të jetë edhe francezi Benjamin Lepausant.

Takimi që do të drejtohet nga gjyqtarët kosovarë do të jetë i vlefshëm për Ligën e Kampionëve për grupmoshat e reja që zhvillohet në këtë mesjavë.

2019/20 UEFA Youth League:

Stade Rennais FC (FRA) – Maccabi Petah Tikva FC (ISR)

Gjyqtar: Genc Nuza (KOS)

Asistent i gjyqtarit 1: Fatlum Berisha (KOS)

Asistent i gjyqtarit 2: Bujar Selimaj (KOS)

Gjyqtari i katërt: Benjamin Lepaysant (FRA). /Telegrafi/

 

Të ngjashme