Formacionet zyrtare e ndeshjeve të sotme në kuadër të Champions League

20:06 | 23 Nëntor 2021

Sot do të zhvillohen 8 ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Dy ndeshje tashmë kanë filluar, Dynamo Kyiv-Bayern Munich dhe Villareal-Manchester United.

Ndërsa gjashtë ndeshje të tjera do të zhvillohen të gjitha në të njëjtin orar, 21:00.

Barcelona do të jetë nikoqire e Benficës.

Këto dy skuadra gjendet në grupin E, ku Bayern munich gjendet në vendin e parë me 15 pikë, Barcelona në vendin e dytë me 6 pikë, Benfica në vendin e tretë me 4 pikë dhe Dynamo Kyiv në vendin e fundit me vetëm një pikë.

Atalanta do të ballafaqohet kundër Young Boys.

Në grupin F, ku këto dy skuadra gjenden, Manchester United është liderë i tabelës ku deri më tani kanë arritur t’i grumbullojnë 8pikë, Villareal në vendin dytë me 8 pikë, Atalanta në vendin e tretë me 5 pikë dhe Young Boys ne vendin e fundit me 3 pikë.

Ndërsa në grupin G, Lille do të ndeshjet kundër FC Salzburgut, Sevilla kundër Wolfsburgut.

Në këtë grup, Salzburug gjendet në vendin e parë më 7 pikëm Lille në vendin e dytë me 5pikë, Wolfsburg në vendin  e tretë me 5pikë, Sevilla me 3 pikë.

Kurse ndeshja më interesante e natës së sotme do të jetë mes Chelseat dhe Juventusit.

Të dyja ksuadrat gjendne në grupin H, ku lideri i grupit është Juventusi me 12p ikë, Chelsea gjendet në vendin e dytë me 9 pikë, Zenit St. Petersburg në venin e tretë me 3 pikë dhe Malmo në vendin e fundit me asnjë pikë.

Më poshtë gjeni formacionet zyrtarë të publikuara në faqen zyrtare e Champions League. /arbresh.info/

Formacionet:

Barcelona-Benfica

Young Bous-Atalanta

Lille-FC Salzburg

Sevilla-Wolfsburg

Chelsea-Juventus

Malmo-Zenit St. Petersburg