Formacionet zyrtare, Borussia M’gladbach – Bayern Munchen

20:08 | 8 Janar 2021

Borussia Monchengladbach dhe Bayern Munchen do të ndeshen në kuadër të xhiros së 15-të të Bundesligës.

Bayern Munchen hyn në këtë ndeshje pas fitores me përmbysje ndaj Mainz 05, ndeshje e cila përfundoi me rezultatin 5-2 në favor të bavarezëve.

Bayern gjendet në pozitën e parë me gjithsej 33 pikë, ndërsa Monchengladbach qëndron në pozitën e shtatë me 21 pikë.

Për bavarezët pritet të mungojnë Serge Gnabry dhe Kingsley Coman, ndërsa për Monchengladbach do të mungojë Thuram nga suspendimi dhe Lazaro nga lëndimi.

Në pesë ndeshjet e fundit Bayern ka tre fitore dhe dy barazime, ndërsa mysafirët kanë tre barazime, një humbje dhe një fitore.

Borussia Monchengladbach: Sommer, Krammer, Zakaria, Stindl, Lainer, Hoffman, Bensebaini, Ginter, Elvedi, Neuhaus, Embolo.

Bayern Munchen: Neuer, Sule, Pavard, Kimmich, Lewandowski, Sane, Costa, Goretzka, Davies, Muller, Alaba./Telegrafi/

Lajmet më të lexuara