Fillon ndeshja: Kosovë – Spanjë

20:45 | 8 Shtator 2021

Tashmë ka filluar ndeshja mes Kosovës dhe Spanjës, e cila është në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës, “Qatar 2022”.

Kujtojmë që kjo ndeshje është ndeshja e dytë që dy kombëtarët takohen mes vete, në ndeshjen e parë të luajtur Kosova ka pësuar humbje me rezultat 3-1, shkruan arbresh.info.

Spanja gjendet në vendin e parë në grupin B me dhjetë pikë, Suedia në vendin e dytë me  nëntë pikë, Kosova në vendin e tretë me  katër pikë, Greqia në vendin e katër me tre pikë dhe Gjeorgjia në vendin e fundit me një pikë.

Lexo edhe:

Formacionet zyrtare: Kosovë – Spanjë

“Dardanët” do të synojnë një rezultat pozitiv gjatë kësaj ndeshje.

Ndërsa Spanja dëshiron të mbrojë vendin e parë në tabelë me një fitore bindëse.

Në Sondazhin e publikuar nga faqja kryesore e UEFA-së, 37% e ndjekësve kanë votuar për Kosovën ndërsa 58% për Spanjën dhe 5% kanë votuar se ndeshja do të përfundoj barazim. /arbresh.info/

Lajmet më të lexuara