Ekskluzive: Aro Murici starton nga minuta e parë, Ujkani rezervist

19:42 | 20 Nëntor 2018

Kosova sonte zhvillon një nga ndeshjet më të rëndësishme të historisë së saj, ndaj Azerbajxhanit.

Me fillim të orës 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të ndeshen këto dy kombëtare për të siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve.

Sipas burimeve të Arbresh.info, Aro Murici do të startojë në portë para kapitenit Samir Ujkanit, i cili deri më tani ka luajtur në çdo ndeshje.

Vlen të theksohet se Aro Murici është anëtar i Manchester City të skuadrës angleze, dhe tash së fundi ka marrë pasaportën kosovare.

Ja formacionet e të dy skuadrave:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara