Google ADS

Dy ditë para ndeshjes me Andorrën, FFK-ja ka një thirrje për tifozët

19:41 | 26 Mars 2023

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka bërë thirrje për mbështetje të madhe ndaj Kombëtares së Kosovës për ndeshjen e dytë kualifikuese kundër Andorrës.

Kombëtarja e Kosovës të martën mbrëma do ta zhvillojë ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Evropian kundër Andorrës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Shtëpia e futbollit kosovar ka kërkuar nga tifozët e Kombëtares të pajisen me biletë dhe të përkrahin futbollistët “dardanë” për këtë takim të rëndësishëm, shkruan lajminet.

“Dardanët rikthehen në stadiumin “Fadil Vokrri” për t’u përballur me Andorrën, me të vetmin qëllim – fitoren. Ata kanë nevojë për mbështetjen e gjithsecilit prej nesh në rrugën drejt Euro 2024. T’i mbështesim fuqishëm Dardanët tanë” – thuhet në postimin e FFK-së.

Biletat për këtë ndeshje kanë dalë në shitje tash e një kohë.

Shpërndaje në rrjete sociale