Google ADS

Drita transferon Kastriot Rapucan

18:19 | 11 Qershor 2024
D.H

Pas disa largimeve nga klubi, skuadra e Dritës nga Gjilani ka filluar të ofroj lojtarë në klub.

E transferimi i parë i ‘Intelektualëve’ për këtë verë është mbrojtësi i djathtë Kastriot Rapuca, shkruan Arbresh.info.

Lajmi e ka bërë të ditur vetë skuadra e Dritës përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Rapuca është mbrojtës i krahut të djathtë dhe pritet të zëvendësoj Astrit Thaqi i cili është larguar në drejtim të Ballkanit.

Sezonit e fundit Rapuca ka qenë pjesë e skuadrës së Fushë Kosovës.

Me Dritën ai ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare. /Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale