De Ligt duhet të operohet

08:17 | 18 Korrik 2020

Probleme për Matthijs de Ligt.

Lojtri dhe klubi i Juventusit duhet të marrin vendimin më të vështirë në fund të sezonit.

Sipas mediave në Itali, De Ligt mund të ketë nevojë për një operim për të zgjidhur problemet me shpatull që e shqetësojnë holandezin që nga nëntori vitit 2019.

Klubi dhe lojtari janë duke menduar për zgjidhjen më të mirë, derisa Juve përveç Serie A që është rrugës për ta fituar, do të luajë në Champions League dhe humbja e një lojtari si De Ligt do të ishte mungesë e madhe. /Gazeta Express/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara