Google ADS

Dardanët kryejnë stërvitjen e fundit para përballjes me Izraelin

21:44 | 24 Mars 2023

Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e fundit kualifikuese për “Euro 2024” kundër Izraelit, e cila do të zhvillohet nesër në stadiumin “Bloomfield” në Tel Aviv, në orën 18:00 (sipas kohës në Kosovë).

Stërvitja e fundit i ka shërbyer futbollistëve për t’u ambientuar me fushën e këtij stadiumi dhe për t’u rigjeneruar nga udhëtimi i sotëm.

Gëzon fakti se të gjithë futbollistët janë në formë të mirë dhe të gatshëm për ta dhënë maksimumin e tyre në ndeshje.

Për këtë takim trajneri Alain Giresse ka në dispozicion 25 futbollistë të grumbulluar, ku të gjithë janë të gatshëm dhe nuk ka asnjëri ndonjë lëndim, shkruan telegrafi.

Kjo është ndeshja e parë kualifikuese për Dardanët në kampanjën kualifikuese për Euro 2024.

Edhe në konferencën për shtyp trajneri Alain Giresse dhe kapiteni Samir Ujkani u shprehën optimistë për nisje të mbarë të kualifikimeve për Evropian.

Shpërndaje në rrjete sociale