Curry e Durant shkëlqejnë në fitoren ndaj Raptors, LA Lakers mposht Washingtonin në vazhdime

11:24 | 26 Tetor 2017

Golden State Warriors ka vazhduar me performanca të mira edhe ndaj Toronto Raptors në shtëpi, duke mposhtur klubin kanadez me rezultat 117-112, teksa nga ana tjetër me rezultat 102-99 ishte LA Lakers që mposhti Washington Wizards.

Curry dhe Durant shkëlqyen në këtë takim duke u kombinuar për 59 pikë.

Durant realizoi 29 pikë dhe Curry realizoi 30 pikë në këtë takim.

Thompson po ashtu ju rikthye lojës së mirë me 22 pikë të shënuara.

Te Toronto shkëlqyen DeMar DeRozan me 24 pikë dhe Pascal Siakam me 20 pikë.

Brandon Ingram shkëlqeu me 19 pikë e 10 kërcime me saktësi 50 përqind dhe u përcoll nga Lonzo Ball me 6 pikë, 8 kërcime dhe 10 asistime në këtë takim.

Befasoi perforamnca e dobët e John Wall me vetëm 18 pikë e 9 kërcime, teksa Bradley Beal realizoi 28 pikë në këtë takim.

Golden State vazhdon ndjekjen për pozitën e parë, kurse për Washingtonin është humbje e rëndë nga Lakers, të cilët me draftimin e Lonzo Ball dhe lojtarët e tjerë të rinj po tregojnë kualitet.

Lajmet më të lexuara