Chelsea ishte afër të nënshkruante me mesfushorin e njohur

15:37 | 1 Maj 2019

Asistenti i Chelseat, Gianfranco Zola ka konfirmuar se ata ishin shumë afër marrëveshjes me mesfushorin e Cagliarit, Nicolo Barella.

Zola ka thënë se ai duhet ende ‘të rritet’ që të luaj për një klub të madh.

Ai ka zbuluar gjithashtu se Maurizio Sarri është një fans i madh i lojës së tij.

‘’Ishim shumë, shumë afër’’, tha ai për Gazzetta dello Sport.

‘’Ai është i fortë dhe Sarri gjithmonë e ka pëlqyer atë, por gjërat ecën përpara’’.

Zola ishte njeriu që gjithashtu i dha debutimin Barellas në moshën 17-vjeçare, kur ishte trajner i Cagliarit.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara